Společně pro Bohumínsko - druhé setkání koordinátorů k aktivizaci seniorů v území

Dne 5. 10. 2023 proběhlo v kanceláři Místní akční skupiny Bohumínsko, z.s. již druhé setkání koordinátorů projektu Společně pro Bohumínsko, pro aktivitu KA2 - Aktivizace seniorů v území. Přítomna byla také garantka komunitní práce Mgr. Radka Vavříčková. Koordinátoři zhodnotili uplynulý půl rok a měli prostor pro výměnu vzájemných zkušeností jak dobrých, tak i těch negativních. Hodnotila se úspěšnost zrealizovaných aktivit. Koordinátoři informovali o proběhlých aktivitách na svém území obce/města. Padla kladná shoda v prozatímním vyhodnocení zaměření a cíle projektu. Garantka komunitní práce připomněla koordinátorům potřebu včleňovat do aktivit zejména méně aktivitní občany a prostřednictvím leadrů v jejich území účast na aktivitě podpořit. Dále představila návrh společné meziobecní komunitní akce. Aktivita by se mohla konat buď společně na území jednoho z koordinátorů anebo průběžně probíhat stejná aktivita ve všech zapojených obcích. Koordinátorům byl zadán úkol promyslet a navrhnout osobám z CS, aby se sami podíleli na stanovení a výběru společné komunitní meziobecní spolupráce na dalších seniorských setkáních.

Přejeme všem koordinátorům spoustu úspěchů v práci a především velmi děkujeme za jejich pracovní nasazení.

MAS Bohumínsko - Pomáháme regionu

Aktivita je hrazena z projektu Společně pro Bohumínsko, reg. č. CZ.03.02.01/00/22_008/0000224