PARTNEŘI MAS

Aktuální celkový počet partnerů MAS Bohumínsko je 32

VEŘEJNÝ SEKTOR zastupuje 7 měst a obcí.

SOUKROMÝ SEKTOR zastupují:

- PRÁVNICKÉ OSOBY – NEZISKOVÉ ORGANIZACE (13 partnerů),
- PRÁVNICKÉ OSOBY  PODNIKAJÍCÍ (7 partnerů)

- FYZICKÉ OSOBY PODNIKAJÍCÍ (4 partneři)
- FYZICKÉ OSOBY (1 partner)

Členská schůze 10. června 2014 ustanovila tyto  zájmové skupinyměsta a obce, ostatní sdružení, sdružení hasičů, podnikání v zemědělství a lesnictví (zemědělství a lesy) a ostatní podnikání. Každý partner MAS určí svou příslušnost k jedné zájmové skupině.

Buďte partnerem MAS

MAS Bohumínsko je otevřené partnerství pro vstup dalších partnerů. Při vstupu musí nový partner prohlásit, že souhlasí se Stanovami MAS a musí splňovat podmínku, že má bydliště, sídlo nebo provozovnu v území působnosti MAS Bohumínsko, nebo prokazatelně na daném území místně působí. Staňte se partnerem MAS, kontaktujte nás, vyplňte přihlášku, ve které se přihlásíte k některé ze zájmových skupin. Vaše členství bude projednáno na nejbližší valné hromadě.

Partneři zastupují veřejné a soukromé místní socioekonomické zájmy. Na rozhodovací úrovní veřejný sektor ani žádná z jednotlivých zájmových skupin nepředstavuje více než 49 % hlasovacích práv.

1. Partner MAS má právo:

a) volit a být volen do orgánů MAS,

b) být informován o celkové činnosti MAS,

c) navrhovat a rozvíjet aktivity směřující k naplnění cílů a předmětu činnosti MAS,

d) požadovat uvedení své značky a jména v souvislosti s projekty týkajícími se MAS, které partner aktivně podporuje,

e) uvádět v materiálech vydávaných partnerem své partnerství v MAS,

f) nahlížet do protokolů z jednání orgánů MAS,

g) účastnit se jednání nejvyššího orgánu,

h) navrhovat změny stanov a jiných vnitřních předpisů MAS.

2. Partner MAS má povinnost:

a) dodržovat Stanovy MAS,

b) aktivně se zúčastnit na činnosti MAS,

c) platit roční členský příspěvek v předepsané výši a v termínu splatnosti,

d) v případě zvolení do orgánů MAS řádně plnit úkoly související s výkonem této funkce,

e) vysvětlovat zájmy a záměry MAS Bohumínsko v regionu, slaďovat zájmy partnera se zájmy MAS.

3. Práva a povinnosti partnerů se realizují prostřednictvím oprávněných osob zastupujících jednotlivé partnery.

4. Partner MAS v přihlášce uvede svou příslušnost k jedné zájmové skupině:

• města a obce,

• zemědělství a lesy (podnikatelé v zemědělství a lesnictví),

• ostatní podnikání,

• sdružení hasičů,

• ostatní sdružení

Členění zájmových skupin schválila členská schůze MAS 10. 6. 2014. Od 9.12. 2014 je MAS Bohumínsko spolkem.

Typ Název souboru Velikost
Soubor pdf Seznam partnerů k 29.6.2017 398kB