SPOLEČNÉ SETKÁNÍ se zástupci ADRA, o.p.s. k aktivitě Podpora rozšíření kapacit dobrovolnictví v území

V rámci nového projektu „Společně pro Bohumínsko“ jsme se dnes 12.4. sešli k projednání plánů aktivit v oblasti dobrovolnictví. Dobrovolníci se budou věnovat osobám z cílových skupin (osobám se zdravotním postižením a seniorům) k vyplnění jejich volného času, mimo výkon základní činnosti sociálních služeb.

Činnosti dobrovolníků by měly vést především k rozšiřování dobrých vztahů, podpory pocitu sounáležitosti, trávení a vyplňování volného času CS nejen v domovech seniorů, zařízení pro osoby s postižením, domovech s pečovatelskou službou či zvláštním režimem, nemocnicích apod., ale také v přirozeném prostředí osob z CS v jejich domovech (individuální dobrovolnictví).

Cílem projektu v průběhu 3 let je navýšit počet dobrovolníků o 30 nových dobrovolníků pracujících v území MAS a poskytující přímou pomoc cílové skupině.

Těšíme se na zajímavé a přínosné akce v této oblasti napříč celým územím MAS.

Soubor jpg Společné setkání 3038kB