Projekty podpořené prostřednictvím MAS z IROP

Projekty podpořené prostřednictvím MAS z Integrovaného regionálního operačního programu.

Díky projektům byla zvýšena bezpečnost dopravy v obcích MAS. Na Bohumínsku vzniklo více než pět kilometrů nových či zmodernizovaných chodníků. Zcela nové stezky pro pěší vyrostly v Bohumíně, Rychvaldě a Petrovicích u Karviné. V Petřvaldě se dva úseky dočkaly rekonstrukce. Pro cyklisty a pěší vznikla v Bohumíně nová cyklostezka přes lesopark na Panském, která Bohumíňákům slouží k cestě do zaměstnání a za službami.

Také děti a žáci si přišly na své – byly zmodernizovány odborné učebny přírodních věd na ZŠ v Petrovicích u Karviné a ZŠ v Rychvaldě. A na dvou ZŠ v Bohumíně budou moci děti využívat nové učebny polytechniky (dílen). Na SŠ v Petrovicích u Karviné zase bylo zmodernizováno vybavení pro výuku žáků technických oborů.

Díky projektu Charity Bohumín došlo k rozšíření z původních 2 lůžek na 10 lůžek pobytové odlehčovací služby. Předmětem projektu byla celková rekonstrukce budovy a přilehlého okolí a pořízení nového vybavení.

Všechny projekty jsou podrobněji popsány na tzv. kartě projektů. Karta projektů bude průběžně aktualizována dle realizovaných projektů.

 

V přehledné mapce území obcí MAS, na záložce Podpořené projekty, jsou uvedeny všechny projekty, které byly doposud prostřednictvím MAS podpořeny.

 

 

 

Soubory ke stažení

Typ Název souboru Velikost
Soubor pdf IROP - karty projektů (podpořené projekty) 1592kB
Soubor jpg Leták - podpořené projekty IROP 234kB
Vyhledávání