Projekty podpořené prostřednictvím MAS z OPZ

Projekty podpořené prostřednictvím MAS z Operačního programu Zaměstnanost

Díky projektům z OPZ jsme pomohli zmírnit nekončící problém pracujícím rodičům, kteří nemohli najít volné místo pro své děti přes školní prázdniny v příměstských táborech. Školáci tak mohli smysluplně trávit volný čas s plaveckými instruktory v Bohumíně, tvůrčími dílnami v bohumínské knihovně nebo si v Petrovicích u Karviné mohli osvojit základy vaření či informace o bezpečnosti na sociálních sítích, příp. na sportovním táboře rozvíjet pohybové aktivity a dovednosti.

Nově vznikla pro území „masky“ tři pracovní místa na částečný úvazek a jedno na celý úvazek a tím byla podpořena zaměstnanost osob z cílových skupin v Petrovicích u Karviné min. na 3 roky, dále bylo podpořeno pracovní místo ve spolku a na soukromé základní škole v Bohumíně.

MAS dále podpořila z OPZ dva projekty zaměřené na asistenty prevence kriminality v Bohumíně, kteří zlepšují bezpečnost ve městě, zajišťují bezpečnost dětí na přechodech pro chodce u škol, docházejí do SVL, dohlížejí na pořádek v parku a dětských koutcích nebo spolupracují s městskými strážníky.

 

Všechny projekty jsou podrobněji popsány na tzv. kartě projektů. Karta projektů bude průběžně aktualizována dle realizovaných projektů.

 

V přehledné mapce území obcí MAS, na záložce Podpořené projekty, jsou uvedeny všechny projekty, které byly doposud prostřednictvím MAS podpořeny.

 

Soubory ke stažení

Typ Název souboru Velikost
Soubor pdf OPZ - karty projektů (podpořené projekty) 1233kB
Soubor jpg Leták - podpořené projekty OPZ 280kB
Vyhledávání