Projekty podpořené prostřednictvím MAS z PRV

Projekty podpořené prostřednictvím MAS Bohumínsko z Programu rozvoje venkova

Různorodé projekty žadatelů nejen ze soukromé a podnikatelské sféry, ale nově také z neziskového a veřejného sektoru.

Příjemci působí ve venkovských oblastech, sídlí v Petrovicích u Karviné, Rychvaldu, Dětmarovicích, Doubravě, Dolní Lutyni či v Bohumíně.

Prostředky z dotací pokryly žadatelům částečně náklady na: traktory, zemědělské stroje a techniku, opravy skladovacích míst a přístřešků, zvýšení přepravní kapacity, pořízení výrobní linky, technologie ke stavbě domů, sušiče a žehliče prádla, technologie k modernizaci výrobního programu, chladící jednotku, pořízení nového užitkového vozu, nebo také na zrekonstruování polní cesty k zemědělským pozemkům a lesní cesty ve Waroschově lese v Dolní Lutyni.

Od roku 2021 nově podporujeme také projekty spolků a obcí, kdy bylo pořízeno: čerpadlo pro mladé hasiče v Kopytově, svítilny na zásahové přilby, zásahové obleky a kalová čerpadla pro hasiče v Dolní Lutyni, stínící systém na terasu do rodinného centra v Bohumíně, velkokapacitní stan a myčka na kulturní akce, venkovní zázemí vč. posezení v Petrovicích u Karviné. Zrekonstruovány byly chodníčky na hřbitově v Petrovicích u Karviné, veřejné prostranství v Doubravě nebo byla vybudována stezka k Pevnostnímu srubu MO-S-5 „Na trati“ v Bohumíně, která bude sloužit pro turisty.

Realizací projektů došlo nejen ke zkvalitnění veřejných míst, poskytovaných služeb či výrobního procesu, ale díky některým projektům vznikla rovněž nová pracovní místa.

Všechny projekty jsou podrobněji popsány na tzv. kartě projektů. Karta projektů bude průběžně aktualizována dle realizovaných projektů.

V přehledné mapce území obcí MAS, na záložce Podpořené projekty, jsou uvedeny všechny projekty, které byly doposud prostřednictvím MAS podpořeny.

Soubor jpg Leták - podpořené projekty PRV 210kB
Soubor pdf PRV - karty projektů (podpořené projekty) 4881kB