Rodiče mají opět šanci výrazně ušetřit za letní příměstské tábory

BOHUMÍN –  Nemalé peníze mohou ušetřit rodiče, kteří přihlásí své dítě na dotovaný příměstský tábor v Bohumíně nebo Petrovicích u Karviné. Na tábory, které nabízejí sportovní či kulturní vyžití, pomohla sehnat evropské peníze Místní akční skupina (MAS) Bohumínsko. Rodiče za týdenní program zaplatí od sedmi stovek do tisícovky, přihlašování už probíhá.

„Díky projektům z Operačního programu zaměstnanost jsme pomohli zmírnit nekončící problém pracujících rodičů, kteří hledají volné místo na příměstských táborech a současně je pro ně částka pohybující se okolo patnácti set až dvou a půl tisíc korun za týden výrazným zásahem do rodinného rozpočtu. Podařilo se nám na několik let zajistit řadu turnusů příměstských táborů v Bohumíně a Petrovicích u Karviné za příznivou cenu,“ říká předseda MAS Bohumínsko Lumír Macura.

Děti od šesti let věku mohou zákonní zástupci přihlásit v Bohumíně na vodácký, plavecký či knihovnický tábor. V Petrovicích u Karviné si rodiče mohou vybrat buď tábor se sportovním zaměřením, nebo tábor, který pořádá místní informační centrum. Jedním z příjemců dotace na uspořádání táborů je i městská kulturní agentura K3 Bohumín.

Ta už v únoru pořádá jarní příměstský tábor na téma strašidla. Volná místa jsou ještě k dispozici. V létě pořádá dokonce tři turnusy. „První z nich s podtitulem Superhrdinové už je obsazený, volnou kapacitu ještě máme v následujících dvou s názvy Fantasy svět a Cesta kolem světa. Cena za jeden turnus je sedm set korun. Děti se budou bavit u deskových her, vědomostních soutěží, kreativních činností, jako je vyrábění kostýmů, a počítáme i s venkovními aktivitami,“ popisuje ředitel K3 Bohumín Karel Balcar s tím, že v ceně tábora je pitný režim, dvě svačiny a oběd a samozřejmě celodenní program.

Dodává, že s přihlašováním by rodiče neměli otálet. Mohou využít e-mailový kontakt primestskytabor@k3bohumin.cz. To platí i pro ostatní pořadatele, kapacity jsou omezené a před prázdninami už nemusí mít rodiče s umístěním dětí štěstí.

Jarní dotovaný příměstský tábor

• K3 Bohumín – Strašidelný tábor - Bohumín

Letní dotované příměstské tábory

• Spolek POSEJDON – Vodácký příměstský tábor – Starý Bohumín